top of page

Oudste productiebrouwerij ter wereld ontdekt

Het Egyptische ministerie voor Toerisme heeft op haar Facebook-pagina de ontdekking van de oudste productiebrouwerij ter wereld aangekondigd.


Een gezamenlijke Egyptisch-Amerikaanse missie heeft in het noorden van Abidos, in de provincie Sohag, sporen gevonden van een industriële site, die volgens hen een productiebrouwerij zou zijn. Deze dateert uit het tijdperk van farao Narmer, de stichter van de eerste dynastie. Hij leefde ongeveer rond 3.100 voor onze jaarrekening. De brouwerij zou dus ongeveer 5.000 jaar oud zijn


De site bestaat uit acht grote sectoren, waar telkens 40 aarden potten in twee rijen opgesteld stonden om het graan en watermengsel te verwarmen. Per brouwdag kon hier ongeveer 22.400 liter bier geproduceerd worden. Deze brouwerij diende waarschijnlijk voor het brouwen van bier in het kader van begrafenisrituelen voor de eerste koningen van Egypte.






8 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven
bottom of page